טיפול נפשי אונליין

שיתוף המאמר:

עולם הטיפול הנפשי עובר מהפכה טכנולוגית של ממש. מאז המצאת האפשרות לקיים שיחות וידאו אונליין, מטפלים בכל רחבי העולם החלו לאפשר טיפול מרחוק. בארץ, מגיפת הקורונה, שהביאה איתה את חווית הבידוד, הובילה לכך שהטיפול נפשי אונליין הפך להיות נפוץ. 

לטיפול נפשי אונליין יתרונות רבים. הבולט שביניהם הוא הנגשת הטיפול לאנשים שאינם יכולים לצאת מביתם מסיבה זו או אחרת. גם חיסכון בזמן, חיסכון בחיפוש חנייה, היכולת לשמור על רצף טיפולי, תחושת דיסקרטיות והיכולת להתחבר למטפל מכל מקום בארץ הם יתרונות בולטים של פלטפורמה זו. 

תוצאות ממחקרים ראשוניים מלמדות שהטיפול באינטרנט אפקטיבי. עדיין, נדרשים מחקרים נוספים על המודלים השונים של העבודה באינטרנט (עם הנחיית מטפל, עבודה עצמאית עם סרטונים ודפי עבודה, עבודה המשלבת הנחייה ועבודה עצמאית) וכן על האפקטיביות של הפורמט בעבודה עם מגוון ההפרעות הנפשיות.  

השאלה החשובה היא איך אתם מרגישים עם טיפול נפשי אונליין?
אם הפורמט נוח לכם, נגיש לכם ואתם מרגישים את הקשר גם בעולם שיחות הוידאו – נהדר. אפשר להמשיך ולקבוע פגישה בזום. לעומת זאת, אם אתם מהאנשים שזקוקים למפגש בעולם האמיתי, "להרגיש את האדם השני" ואת האנרגיה בחדר – גם נהדר. נקבע שיחה פרונטלית בקליניקה של ד"ר ענבר כהן. הנקודה היא למצוא את הפלטפורמה שמתחברת אליכם ומתאימה לסגנונכם האישי. 

טיפול נפשי אונליין, ד"ר ענבר כהן מטפלת בחרדות, התמכרויות וניהול כעסים

איזה ציוד נדרש בכדי לקיים טיפול נפשי אונליין?

הציוד היחיד לו אתם זקוקים הוא חיבור יציב לאינטרנט, מצלמת וידאו ומקום שקט עם פרטיות כך שתוכלו לדבר בנוחות ובלי שיקשיבו לכם.
חיבור יציב לאינטרנט – מאוד חשוב. יש משהו מאוד מיוחד בריכוז, בשקט ובאנרגיה שבמפגש הטיפולי. קטיעות בקליטה ונפילת האינטרנט פוגמים במשהו מן החוויה. לכן, עדיף לפני הפגישה לוודא שאתם נמצאים במקום שיש בו קליטה חזקה ויציבה.

מצלמת וידאו – מצלמת פשוטה תעשה את העבודה. אפשר בהחלט עם המצלמה מהמחשב הנייד או מצלמת הטלפון הסלולרי.
מקום פרטי ושקט – זהו תנאי הכרחי ממש. המפגש הטיפולי הוא מקום שלך לפגוש את עצמך. הכי אמיתי. הכי אותנטי. היכולת לדבר בחופשיות ולהרגיש במקום מוגן ובטוח חשוב להצלחת המפגש. קבעו פגישה בשעה בה אתם יודע שאתם נמצאים במקום עם פרטיות ונוחות.

טיפול נפשי אונליין – למה לצפות?

לפני המפגש הראשון נקיים שיחת טלפון קצרה של היכרות והתאמה לטיפול. טיפול נפשי אונליין טוב למרבית הנושאים ועדיין ישנם מקרים בהם צריך לשקול ביחד את הפלטפורמה המתאימה לעבודה. שיחת התאמה ראשונית זו אינה בתשלום.

לפני המפגש הראשון ישלח אליכם קישור לפגישה. הפגישה, כמו כל הפגישות עם ד"ר ענבר כהן, חסויה והשמירה על פרטיות היא מוחלטת. אורך מפגש הוא 60 דקות. ייתכן שבחלק מהמפגשים תקבלו משימות לעבודה. המטרה של המשימות היא להטמיע דרכי חשיבה ואסטרטגיות התמודדות שיעזרו לכם להגיע ליעדים שהצבתם בתחילת הדרך. למעשה, ההצלחה בטיפול קשורה במידה רבה בתרגול שבין הפגישות. אם אתם רוצים תוצאות שונות מאלו שיש לך עכשיו – תתחילו לעשות דברים אחרת.תתחילו לתרגל כוחות אחרים, אסטרטגיות אחרות וצורות חשיבה שונות.

ההמלצה היא להתחיל בתדירות של מפגש אחת לשבוע. עדיף ביום ושעה קבועים (ככל הניתן). כך יהיה לכם עוגן שבועי שיחזיר אותכם לעבודה, יטעין אותכם בכוח וייתן לכם מפת דרכים כיצד להתקדם. עם ההתקדמות והשיפור במצב ניתן לעבור למפגשים אחת לשבועיים. כך נוודא שהשינוי שהושג יציב ואינו תלוי מפגש. לאחר מספר מפגשים, כאשר תרגישו מוכנים, נקיים תהליך סיכום ופרידה קצרים.

באתר תמצאו מידע אודות טיפול בהתמכרויות, טיפול בחרדה, ניהול כעסים, איך לצאת ממערכת יחסים הרסנית, טיפול בחוסר ביטחון עצמי ועוד.

לפעמים הצעד הראשון הוא הכי קשה. להרים טלפון ולקבוע פגישה. לדעת שאין צורך להישאר בסבל וניתן להרים את הראש ולמצוא פתרון ומזור לקשיים. אבני היסוד בעבודה עם ד"ר ענבר כהן הם עבודה יעילה וממוקדת. העבודה תמיד ממקום של העצמה, אופטימיות ואמונה בכוחות ובמשאבים הקיימים בכולנו.
לתאום פגישה בנוחות ביתכם בזום או לתאום פגישה פרונטלית, צלצלו למספר 052-6909091 או השאירו את פרטיכם בטבלה מטה ונחזור אליכם בהקדם.

לקבלת פרטים ותאום פגישה ראשונית עם ד"ר ענבר כהן השאירו פרטים או צלצלו לטלפון שמספרו 052-6909091

עקבו אחרי:
עוד עמודים בנושא:

גם מסע של אלף מיילים מתחיל בצעד אחד קטן....

דילוג לתוכן