טיפול בהתמכרות למין

שיתוף המאמר:

התמכרות למין היא התמכרות שגובה מחירים גבוהים למתמודדים עימה: תחושות בושה, אשמה וכישלון, הידבקות במחלות מין, אובדן מערכות יחסים יקרות, אובדן כלכלי, הסתבכות בפלילים, התנהגויות מסוכנות, קושי בניהול זמן וחוסר שקט נפשי.

כמו בכל סוגי ההתמכרויות השונות גם בהתמכרות למין קיימת הסתרה, בדידות ושקרים. לפעמים הדבר שיכול להיות הכי מועיל, עשוי להיות גם הכי קשה – לצאת מהצללים ולפנות לעזרת איש מקצוע.
העבודה עם איש המקצוע תתן לכם את הכלים ואת הדרך לצאת מהנתיב ההרסני בו הלכתם שנים רבות.

המטרה לעבודה בהתמכרות למין

היות שמין הוא חלק טבעי מחיינו לא נשאוף להינזר ממנו לחלוטין. מכאן ברור שאין המטרה "גמילה מוחלטת ממין".
אם כך, כיצד מציבים מטרה בטיפול בהתמכרות למין?

המטרה הראשונה והמרכזית בטיפול בהתמכרות למין היא ללמוד כיצד להשיג שליטה על חיי המין וכיצד להפוך אותם לחלק בריא העומד בקריטריונים הערכיים ובמטרות החיים של האדם.

המטרה השניה היא להפוך את השינוי ליציב, שינוי מתמיד שהופך להיות הטבע של האדם. בעוד שאת המטרה הראשונה קל באופן יחסי להשיג, המטרה השנייה היא ארוכת טווח ולכן דורשת עבודת עומק.

טיפול בהתמכרות למין – עובדים בשני מישורים:
המישור הראשון הוא התנהגותי במהותו. בניית גבולות חיצוניים במקום בו אין גבולות פנימיים. יצירת התניות חדשות, הרגלים אחרים והתנהגויות חלופיות.
המישור השני הוא המישור העמוק יותר והוא הכרחי במטרה ליצור שינוי ארוך טווח. כזה שהופך להיות דרך חיים וטבע שני של האדם.

בקליניקה של ד"ר ענבר כהן, נעבוד יחד על מערכות האמונות (מחשבות) שהובילה להתנהגויות אלו, נלמד אילו רגשות מזינים את ההתמכרות למין וכיצד ניתן להתמודד איתם ונביא מרפא לחוויות העבר שהובילו את האדם לפנות מלכתחילה למין כמנגנון בריחה מהקשיים בחייו. נחשוף את הערכים החשובים לאדם ונלמד כיצד ליצור אינטגרציה בין הערכים להתנהגות (כך שההתנהגות והערכים יהיו אחד וישקפו אחד את השני). נחזק את הזהות המועדפת של האדם כך שהשינוי יבוא מתוך מקום פנימי, עמוק ויציב.
לקביעת תור צלצלו לטלפון שמספרו: 052-6909091 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונחזור אליכם בהקדם.

טיפול בהתמכרות למין - ד"ר ענבר כהן מטפלת בהתמכרויות לפורנו וסקס

טיפול בהתמכרות למין בהתאמה אישית - ד"ר ענבר כהן

הגישה המוטיבציונית –
עוסקת באמביוולנטיות שהאדם מרגיש במהלך תהליך השינוי. מצד אחד האדם מבין שהוא רוצה / צריך להשתנות מצד שני קיים בו חשש לשלם את המחירים שהשינוי דורש. מטרת הגישה המוטיבציונית היא להגביר את המוטיבציה של האדם ליצירת שינוי מתוך מתן כבוד לערכיו, רצונותיו והדרך הייחודית לו לעשות את השינוי. גישה זו צמחה מתוך טיפול בהתמכרות לסמים ונמצאה יעילה כטיפול מהתמכרויות שונות.

טיפול באמצעות NLP –
לפי גישה זו נלמד כיצד האדם פיתח אסטרטגיות לשימוש במין וכיצד ניתן לשנות אותם לאסטרטגיות התמודדות אשר יותר מועילות לאדם, לסגנון חייו ולמערכת הערכים בה הוא מאמין. בגישה זו יש דגש על הפיכת השינוי לשינוי אוטומטי – כלומר, כמו שבעבר הפנייה למין הייתה אוטומטית, עתה על הפתרון לצוץ בצורה אוטומטית עד כמה שניתן. לשם כך, קיימות סדרות של טכניקות הנועדות לאמן את סגנון החשיבה והתמודדות של האדם לסגנון בריא ויעיל יותר.

טיפול נרטיבי –
התייחסות לחיים כסיפור שהאדם והחברה מספרים לאדם – סיפור בעל רקע, שורשים, כוחות ומשמעויות. האדם מוזמן לבחון כיצד הבעיה נכנסה לחייו, כיצד התקבעה שם, אילו כוחות מחזקים אותה, אילו כוחות מחלישים אותה וכיצד הוא רוצה להמשיך ולכתוב את סיפור חייו. טיפול זה מתבצע באופן שיחתי בלבד (כתיבה אינה חלק מהתהליך).

שילוב של עולמות אלו (ועוד הרבה יותר) מאפשר להתאים לכל אדם את סגנון הטיפול הייחודי לו בהתאמה אישית. 

טיפול בהתמכרויות בקליניקה של ד"ר ענבר כהן היא אישית, דיסקרטית, מכילה ומתבססת על המאפיינים האישיים של כל מטופל ומטופלת

פעמים רבות הצעדים הראשונים בתהליך השינוי הם הקשים ביותר. להחליט שמתחייבים לשינוי ולהיות מוכנים לדבר עם עוד אדם על הקשיים עמם אתם מתמודדים זה אתגר לא פשוט. מצד שני, אם ניסיתם עד עכשיו לבד ולא הצלחתם, זה הזמן לעשות דברים אחרת. 

במידה ואתם חושבים שאתם מתמודדים עם התמכרות למין ו/או התמכרות לפורנו, אל תחששו לבקש עזרה והכוונה מקצועית. בקליניקה של ד"ר ענבר כהן תמצאו מרחב מוגן המאפשר טיפול אישי, דיסקרטי, איכותי ואמין. המפגשים הינם פרונטליים או דרך הזום ובהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת.
התקשרו לטלפון מספר: 052-6909091 או השאירו פרטים בטבלה מטה ונחזור אליכם בהקדם.

לקבלת פרטים ותאום פגישה ראשונית עם ד"ר ענבר כהן השאירו פרטים או צלצלו לטלפון שמספרו 052-6909091

דילוג לתוכן