שיפור ביטחון עצמי אצל מבוגרים

שיתוף המאמר:

ביטחון עצמי הוא מידת האמונה שיש לנו בעצמנו וביכולותינו. זהו אחד הגורמים החשובים ביותר באופן בו אנו מנהלים את חיינו והוא משפיע כמעט על כל תחום בחיינו. הדרך בה אנו מציגים את עצמנו לעולם, מתמודדים עם אתגרים, מקבלים החלטות, מנהלים סיטואציות ויוצרים קשרים קשור מאוד לרמת הביטחון העצמי שלנו. מידת הביטחון העצמי שלנו משפיעה גם למידה בה אנו מחוברים לכוחות שלנו ולמשאבים הפנימיים שלנו. באופן לא מפתיע ביטחון עצמי נמוך נמצא קשור לקושי בקבלת החלטות, חרדה חברתית, התנהגות הימנעותית ודימוי עצמי נמוך.

בשל ההשפעה הגדולה של הביטחון העצמי על החיים שלנו, מובן שלהעלות את רמת הביטחון העצמי היא המתנה הכי גדולה שאנו יכולים לתת לעצמנו. נכון, החיים עמוסים, מלאי משימות ואתגרים, ועדיין – לטפל בעצמנו, לטפח את עצמנו ולתת לעצמנו את הבסיס הנפשי כדי לצלוח את אתגרי החיים צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלנו. כשאנו מתנהלים בעולם מתוך תחושה פנימית חזקה ויציבה של אמונה ביכולות ובמשאבים הפנימיים הקיימים בתוכנו, אנו מחוברים לכוחות שלנו, לאינטואיציה שלנו ומעלים את ההסתברות שנצליח.

שיפור ביטחון עצמי אצל מבוגרים, ד"ר ענבר כהן מטפלת בחוסר ביטחון עצמי ודימוי נמוך

איך לשפר ביטחון עצמי, מה אפשר לעשות כבר עכשיו?

טיפ קטן שיאפשר לכם כבר עכשיו להתחיל לעבוד על שיפור הביטחון העצמי קשור לפן ההתנהגותי של העבודה.

לשנות את הסיפור הפנימי והדיבור הפנימי הנו שלב חשוב ובסיסי בתהליך אך הוא אינו מספיק. טוב יהיה לגבות את השינוי הפנימי במעשים בעולם החיצוני. השילוב המנצח הוא של מחשבה ופעולה. הציבו מטרות קטנות וריאליות ותשיגו אותן. השגת המטרות תתחיל לבנות לכם חוויות של הצלחה שבתורן ישפיעו על הנרטיב הפנימי שלכם.

שימו לב למונח "מטרות קטנות וריאליות" – אם יש לנו דפוס שמלווה אותנו שנים, לא תמיד נצליח לשנות אותו בבת אחת. למעשה, הציפייה לשינוי מהיר וקיצוני עלולה להיות מתסכלת ומאיימת. הצלחה קטנה ועוד הצלחה קטנה יתחילו ליצור לכם אפקט מצטבר.
עבודה עקבית, רצופה ונחושה היא הנדרשת פה.

השאלה שהייתם רוצים לשאול את עצמכם היא איך אפשר לעשות את העבודה וגם להנות מהדרך? זה כל הטריק.
המלצה: ספר קטן וקל לקריאה בשם "צעד קטן לשינוי גדול – דרך הקאיזן" (דר' רוברט מאורר). הספר מלא בטיפים והנחיות כיצד ללכת עקב בצד אגודל להגשמת מטרות גדולות.

הרהורים מהספר:

  • לו העלאת הביטחון העצמי הייתה בראש סדר העדיפויות שלכם, מה הייתם עושים בכל יום באופן שונה?
  • באיזו דרך אתם יכול להזכיר לעצמכם לשפר את הביטחון העצמי שלכם?
  • איך אתם יכולים לשלב משימה אחת ביום שתעלה את הביטחון העצמי שלכם?
  • מה הצעד הקטן הבא שאתם יכולים לעשות כדי לשפר את הביטחון העצמי?

טיפול בחוסר ביטחון עצמי - ד"ר ענבר כהן

המצוקות והדרמות של חיינו מתחילות בסיפור שאנו מספרים לעצמנו על עצמנו ועל מציאות חיינו.
בואו נחשוב על זה – להבדיל מילדים קטנים, כשאנחנו חיים שנים רבות עם סיפור עצמי שמחליש אותנו זה כבר סיפור מבוסס היטב. היו לנו הרבה שנים לצבור "הוכחות" ו"התנסויות" שיוכיחו לנו את צדקנו. זה סיפור שמוטמע בנו היטב (לטוב ולרע). התהליך הטיפולי הוא ליצור נרטיב שונה על עצמנו, כזה שמטיב איתנו ומעצים אותנו.

חלק מהעבודה המשותפת עם ד"ר ענבר כהן היא לחשוף את הסיפור הפנימי שאנו מספרים לעצמנו על עצמנו. לגלות מהיכן הוא נוצר ואיך השתרש בחיינו? אילו אמונות מזינות אותו? אילו השפעות יש לסיפור על חיינו ואיך הייתם רוצים להיות אחרת. בטיפול נחליף את האמונות באמונות מעצימות ומחזקות. נשנה את הייצוגים הפנימיים המחלישים בייצוגים פנימיים מיטיבים. נביא מזור לפצעי העבר, נדבר על כיצד הייתם רוצים להיות אחרת ואיך בונים את הדרך לשם. צעד אחר צעד. העבודה עם ד"ר ענבר כהן מתבצעת באופן שיחתי בשילוב של טכניקות שמטרתן להאיץ את תהליך השינוי. העבודה מאוד ממוקדת ותכל'סית.

אבני היסוד בעבודה לשיפור הביטחון העצמי עם ד"ר ענבר כהן הם העבודה תמיד ממקום של העצמה ואמונה בכוחות ובמשאבים הקיימים בכולנו. המפגשים הינם פרונטליים או באמצעות שיחות וידאו אונליין. 
לתאום פגישה, צלצלו לטלפון שמספרו: 052-6909091 או השאירו את פרטיכם בטבלה מטה ונחזור אליכם בהקדם. 

לקבלת פרטים ותאום פגישה ראשונית עם ד"ר ענבר כהן השאירו פרטים או צלצלו לטלפון שמספרו 052-6909091

עקבו אחרי:
עוד עמודים בנושא:

גם מסע של אלף מיילים מתחיל בצעד אחד קטן....

דילוג לתוכן