ברוכים הבאים

 
 

חמשת הדפים שבקובץ זה מיועדים לעבודה עם עצמך לתכנון השנה הקרובה. לקחת זמן לעצמך ולחקור - מה קורה כרגע בחייך, לאן את רוצה להגיע בסוף השנה, מה את אוהבת ומה את רוצה לשנות. שני הדפים הראשונים מיועדים להתבוננות על התקופה החולפת והסקת לקחים ושלושת הדפים לאחר מכן עוזרים לך לתכנן, צעד אחר צעד, את התקופה הבאה. החל מרמת החזון ועד לתכנון הצעדים הקרובים.

למה לתכנן?


להתחייב להשקיע זמן, אנרגיה ועשייה לטובת קידום הדברים שבאמת חשובים לך. לא לוותר לעצמך. לא לוותר על עצמך.
אומרים שהאנרגיה הולכת לאן שתשומת הלב הולכת. לכוון את האנרגיה למקום הנכון. לחיות מתוך חיבור והכוונה. לעצמך. לערכים שלך. לשאיפות שלך. לאהבות שלך. להרגיש הגשמה. להרגיש שלמה. להרגיש שמחה.
לדעת שיש קשר בין המחשבות שלנו, הרגשות שלנו לאופן שבו החיים שלנו מתנהלים ולתוצאות שאנו משיגים.

למה לכתוב?

כתיבה עוזרת לך לארגן את המחשבות שלך, עוזרת להביא בהירות לנושאים איתם את מתמודדת. כתיבה מאפשרת לך עבודה תהליכית – לחזור, לקרוא, להוסיף, לשנות, לזכור.

הצעד הראשון הוא להרהר על השנה האחרונה.
תסקרי בעיניי רוחך את השנה האחרונה – מאלו דברים את מרוצה, מאלו דברים את פחות מרוצה ומה את רוצה לשנות. כדאי שתעברי על תחומי החיים השונים: בריאות, מערכות יחסים, משפחה, מצב כלכלי, קריירה / עסקים, התפתחות אישית / רוחניות, זמן פנאי, תרומה.
היי כנה עם עצמך - מה אזור הנוחות שאת נשארת בו, למרות המחירים שאת משלמת? אזור הנוחות הן התנהגויות ודרכי מחשבה שאת מורגלת בהן.
שאלי את עצמך - מה את מוכנה לעשות אחרת? באילו התנהגויות חדשות את מוכנה להתנסות? תזכרי – אם תמשיכי לחשוב ולהתנהג באופן זהה תשיגי תמיד את אותן התוצאות. כדי להשיג תוצאות חדשות יש צורך לחשוב ולהתנהג אחרת.

התמונה הגדולה

איפה את רוצה להיות עוד שנה מהיום? אילו יעדים את רוצה לכבוש? אילו ערכים את רוצה להגשים? במה את רוצה להיות דומה וכיצד את רוצה להיות אחרת? כתבי מפורט ככל האפשר – כיצד תראי, כיצד תתנהגי, מה הלך המחשבה, כיצד ישמע הדיבור הפנימי, כיצד תרגישי, מי האנשים שיקפו אותך.
שימי לב לנסח ללא המילים "לא", "פחות", "יותר". זה יחדד לך את החשיבה. ידייק אותך. יכוון אותך למקום אליו את רוצה להגיע.
נסחי את התמונה בלשון הווה או עבר (כאילו כבר השגת את המטרה). זה מביא אלייך את האנרגיה הדרושה לעבודה. זה נותן סוגסטיה לתת-מודע כאילו הדברים כבר מתרחשים ומתהווים.

הצעדים הקטנים

אחרי שהיעד הגדול כתוב, מתחילים לחזור להווה ולבנות את הדרך. העשייה שלנו בהווה היא זו שקובעת את העתיד שלנו. להתחיל לפעול עכשיו. בקצב שנכון לך. "גם מסע בן אלף מייל מתחיל בצעד קטן אחד", אמר הפילוסוף הסיני לאו דזה. המשמעות היא להבין שהעבודה היא תהליכית. צריך זמן. צריך עיקביות. צריך תרגול.
הבשורה הטובה היא שהזמן והתהליך מאפשרים גם למידה, פיתוח יכולות וכישורים, תיקון, זרימה, תכנון ואפשר גם להנות מהדרך.
מזמינה אותך להדפיס את הקובץ, לקחת זמן רק לעצמך ולהנות מהתהליך. של הכתיבה. של ההתחייבות. של היציאה למסע.
כמה מרגש.

 

טיפול באמצעות סקייפ

מלאו פרטיכם כדי לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, סרטונים וחינמיים

 
 
 

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים:

האם יש לך בעיית קניות?

 
 

ד"ר ענבר כהן

מורת דרך לתהליכי שינוי. עוסקת הרבה ב"איך" – איך עושים אחרת? איך צומחים מהעבר? איך עולים לנתיב חדש? איך מבססים התנהגות ואיך הופכים אותה לטבע שני? מתוך עבודה רבת שנים, שכללתי את כל הידע שצברתי למודל עבודה יישומי, ממוקד ובהיר. אני מאמינה גדולה ביכולת שלנו להשתנות. מאמינה ביכולת שלנו לבחור לעצמנו את עצמנו ולגדול לשם. ראיתי את זה קורה פעמים רבות. מתרגשת, כל פעם מחדש, להיות חלק מהדרך.

 

 
Back to Top