ברוכים הבאים

 
 

 

איך מתמודדים עם "מעידה"? מה עושים כאשר "מפשלים" ואוכלים בלי קשר לתוכניות?

לשיטת "12 הצעדים" (כגון: אכלנים אנונימיים וכו') הגישה היא של "נגעת נשאת" – כלומר כל "מעידה" (כשבחרנו לאכול משהו שלא לפי תוכנית התזונה שלנו) עלולה להוביל להפסקת ההתקדמות ונסיגה לדפוסי אכילה ישנים.

אכן, פעמים רבות כאשר אנו מוצאים עצמנו אוכלים "שטויות" אנחנו נכנסים להלך רוח של "אם כבר הרסתי, אני אהרוס עד הסוף!", "אם אכלתי בורקס, אז מימלא יצאתי מהתוכנית", "הלך כל היום". זה סגנון חשיבה של "שחור לבן": או שאני בדיאטה או שכל היום נהרס ואז הכל מותר.


כאשר מבינים את הדרך הנכונה לקבל בחזרה שליטה על הרגלי התזונה שלנו, מבינים ש"מעידות", הן חלק טבעי בתהליך.
נכון שמלכתחילה אנחנו שואפים לדייק וללכת לפי המתוכנן, אבל שינוי הוא תהליך שדורש זמן והתאמות.


"מעידה" / חריגה המתפריט / טעיות הן חלק צפוי בתהליך הירידה במשקל. באופן כללי, חריגות וטעויות הן חלק מהטבע האנושי.
בואו ניהיה יותר קלים עם עצמנו.

 אם מבינים זאת, ניתן להתכונן מראש למקרים האלו – מה אני עושה כאשר סטיתי מהנתיב? מה אני עושה כאשר הדחף לאכול גובר עליי ואני מועד?
במקרה כזה השאלה היא כיצד אתה חוזר לנתיב הראשי? כיצד אתה אוסף כוחות וחוזר להיות האדם שאתה רוצה להיות. במילים אחרות, עלייך להיות מוכן לאתגרים שתפגוש בדרך. עלייך להיות מוכן להמשיך להיות עיקבי גם שההתקדמות היא לא בקצב שפינטזת עליו.

אם אתה מאמין ש"מעידה" משמעה יציאה מהתוכנית, אתה בסכנה ליפול לחשיבה של "הכל או כלום" - או שאני בדיאטה ואז אני מחויב לחלוטין או שאני "כלום" - חוזר לדפוסי האכילה הישנים - ללא שליטה וללא בקרה.  זוהי סכנה ממשית כי היא עלולה להוביל לכך שבעת חריגה מהתפריט תעזוב את כל התהליך. במקרה כזה, הידרדרות עלולה להיות קשה. לחזור, לאסוף כוחות מחדש  ולהיכנס שוב לתהליך, קשים יותר מתמיד.


ההפך.

 

אנחנו אנושיים. לטעות זה חלק מהקיום האנושי. לתרגל סליחה עצמית. לאהוב אותי כמו שאני. לקבל את עצמי גם כשאני טועה. להבין שהדרך היא לרוב מפותלת, העיקר שאנחנו במגמת שיפור.
ירידה נכונה במשקל משמעה שינוי של דפוסי חשיבה ודפוסי התנהגות. זוהי ריצה לטווח ארוך ולא "ספרינט". זהו תהליך שדורש נשימה ארוכה ועמוקה ומחויבות להתמודד עם "נפילות" ו"מעידות" ולקום בחזרה.

 

באהבה,

ענבר

 

 

 

 

© כל הזכויות על התוכן שמורות לענבר כהן

מלאו פרטיכם כדי לקבל עדכונים על פוסטים חדשים, סרטונים וחינמיים

 
 
 

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים:

האם יש לך בעיית קניות?

 
 

ד"ר ענבר כהן

מורת דרך לתהליכי שינוי. עוסקת הרבה ב"איך" – איך עושים אחרת? איך צומחים מהעבר? איך עולים לנתיב חדש? איך מבססים התנהגות ואיך הופכים אותה לטבע שני? מתוך עבודה רבת שנים, שכללתי את כל הידע שצברתי למודל עבודה יישומי, ממוקד ובהיר. אני מאמינה גדולה ביכולת שלנו להשתנות. מאמינה ביכולת שלנו לבחור לעצמנו את עצמנו ולגדול לשם. ראיתי את זה קורה פעמים רבות. מתרגשת, כל פעם מחדש, להיות חלק מהדרך.

 

 
Back to Top