השנה אני רוצה להציע לך לכתוב יעדים בצורה אחרת. בעיקר אם בעבר הצבת מטרות בתחילת השנה ולא הצלחת לעמוד בהן. אני מדברת על הצבת כוונה לפעול מהעיקר - ממה שבאמת חשוב לך בחיים.
אני קוראת לזה לחיות מתוך חיבור למהות של הדברים.
המהות היא התמצית החשובה ביותר של הדברים שאת שואפת אליהם.

לפעמים תוקף אותנו חוסר מצב רוח שכזה. לא בגלל משהו חדש. לא משהו קטסטרופלי. פשוט מצב רוח.
סתם ככה. תקיעות. שליליות. עייפות. אפרפרות. כבדות. או כמו שמטופל אמר לי אתמול: "כלום לא מרים לי".

הנה עובדה שחשוב שתדעו:

שמונה צעדים בסיסיים לחיזוק האהבה העצמית

מהי אהבה עצמית בריאה? האם היא קשורה למראה החיצוני שלנו? האם היא קשורה להישגנו בעבודה? האם קשר זוגי חדש יכול לחזק את זה? האם בגדים וחזות חיצונית יפה יחזקו את זה?
כמה פעמים קישרנו (או הסביבה עשתה לנו את הקישור הזה) בין אלמנטים חיצונים (כגון המשקל שלנו / המראה שלנו / הקריירה שלנו / הזוגיות שלנו / הכסף שלנו) לרמת האהבה והערכה העצמית שלנו.

הרבה מהאנשים שאני פוגשת מתנים את תחושת האהבה והקבלה בתנאים חיצוניים. זה נשמע בערך ככה: "כשארד במשקל אני אהיה...", "כשארוויח.... בחודש אני אהיה רגועה", "כשאתחתן אדע שאני במסלול הנכון".
נדמה לנו, שאם נמנע מעצמנו אהבה, כי לא שמרנו על דיאטה, לא התקדמנו בעבודה (או בכל נושא אחר) זה ידרבן אותנו לעשות זאת, אבל בפועל, זה כמעט אף פעם לא קורה.

למרות שהרבה דברים יכולים לעזור לנו להרגיש טוב (עיסוי טוב, קניית איפור, בגדים, רכב חדש, קריאת ספרים לעזרה עצמית), אי אפשר לפתח אהבה עצמית באמצעות פעילויות חיצוניות אלו. אהבה עצמית היא לא מצב זמני של מצב-רוח טוב. אהבה עצמית היא המידה בה אנו מרגישים ביטחון עצמי, מערכים את עצמנו כשווים ומכבדים את עצמנו. זה לא משהו שנובע מעשייה חיצונית כלשהי וזה לא קשור להאם התנהגת טוב היום.

אהבה והערכה ל"עצמי", הולכת וגדלה ככל שאנו עושים פעולות אשר תומכות במצבנו הפיזי, הרגשי והרוחני. כאשר אנו מחזקים את האהבה העצמית שלנו, אנו פועלים בצורה שבריאה לנו, שמקדמת את הערכים והמטרות שלנו ושמחזקת את החמלה והקבלה העצמית שלנו – על כוחותינו וחסרונותינו. העשייה נובעת מתוך חיבור אמיתי ואותנטי לעצמך ולדברים שבריאים לך.

מאת: ענבר כהן
 
הנה אנו בחודש אלול, ותחילת השנה בפתח. זהו זמן מצוין לקבל החלטות מהם הדברים שאני רוצה להשיג השנה, ובמה אני רוצה שהשנה הנכנסת תהיה שונה מהשנה היוצאת. למעשה, אנשים רבים מקבלים החלטות ומציבים מטרות חדשות בראש השנה, אך משום מה, כעבור מספר שבועות (במקרה הטוב) הן מתמסמסות ואובדות, כך שבשנה הבאה שוב אתה מוצא את עצמך עם אותן המטרות מהתחלה או עם "חצאי מלאכה".
"ומדוע אין אנו משתנים? מפני שאיננו מאמינים שאפשר להשתנות. דוגמא לדבר; אדם לעולם לא התפלל שתהיה לו עין נוספת... זה היה יכול להיות מאוד שימושי אם הייתה לו עוד עין... ולמה לא מתפללים על זה? מפני שאדם לא מאמין שזה יקרה. האדם מבקש רק על דברים שהוא מאמין שהם יכולים להיות.
זוהי עבודת הימים הללו – להשתנות! ...עלינו להאמין שאפשר להשתנות. זהו יום שהוא בבחינה של "ראש" – כוח בלתי מוגבל – כוח של אדם הראשון קודם החטא, ובאמונה זו בכוחו של האדם לחדש וליצור כלים, לבנות עולם חדש!" (רבי שמשון דוד פינקוס).
     להלן מספר טיפים מתחום ה- NLP להגדרת מטרות באופן כזה שיגדיל רבות את ההסתברות של הגשמת המטרות:

מלאו פרטיכם בטופס על מנת לקבל עדכונים על מאמרים חדשים, סרטונים וחינמיים:

טיפול באמצעות סקייפ