כיוון שההשלכות של התמכרות או הרגלים מזיקים עלולות להיות הרסניות, המטרה הראשונה בטיפול היא רכישת שליטה על ההתנהגות. לאחר השגת מטרה זו, עוסקים בשימורה, כלומר, בהפיכת השינוי לארוך טווח ויציב.

פעמים רבות אנשים מבינים מצוין את הבעיה ואפילו את הגורמים שהובילו להיווצרותה. עם זאת, חסרים להם הכלים הדרושים לעשיית שינוי כדי לתנהג אחרת.
אי לכך, הדגש בעבודה איתי הוא על ה"איך" – איך פותרים את הבעיה (ולא רק על ה"למה היא קיימת").
במהלך הפגישות ינתנו כלים, אסטרטגיות חשיבה ושיעורי בית שמטרתם לספק לך את הכלים להשגת שליטה על חייך.
בשלב השני של הטיפול, לפי הצורך, יש הבאת ריפוי לתכנים עמוקים יותר שהובילו להיווצרות הבעיה מלכתחילה.


העבודה בפגישות מובנת, ממוקדת ומכוונת להשגת מטרות. ריבוי הכלים והטכניקות מאפשר התאמת הטיפול לאופי והסגנון הייחודי שלך ולקצב ולמהירות הנוחים לך.הגישות המקצועיות מתוכן אני פועלת מאפשרות עבודה מעצימה, חיובית ומחזקת.
אחד מעקרונותיי הוא מחויבות לחיזוק המשאבים (הכוחות) הפנימיים והחיצוניים ולתחושת העצמאות שלך. בשל כך, הטיפול מקנה כלים יישומים להמשיך ולהגדיל את משאביך ואת האפשרויות הקיימות בפניך, כך שתמשיך להתפתח ולצמוח בחייך לרמות חדשות של סיפוק והגשמה.


מה קורה בטיפול?


הפגישה הראשונה מוקדשת להכרות, להבנת הבעיה והדינמיקה שלה בחייך: מה ההיסטוריה שלה, מה "מזין" את הבעיה, ההשפעות שהיא יוצרת על תחומי חייך השונים וגם באילו פעמים התגברת על הבעיה, מתי היא הייתה פחות חזקה, מה עוזר לך להתמודד מולה, ועוד שאלות מסוג זה.

לאחר מכן נציב את התוצאות הרצויות לך, את המטרה אליה מכוונים בתהליך – איך היית רוצה שהדברים יראו אחרת? מה היית רוצה להרגיש במקום? נחשוף את הכוחות הטמונים בך, משאביך, ערכיך, שאיפותיך, תקוותיך, חלומותיך – היות שכל אלו עוד יעזרו לנו בהמשך הדרך...

לאחר שביררנו וקבענו את שני הדברים המהותיים האלו , ממשיכים לשלב "העבודה".
כל פגישה מחולקת לשני חלקים: בחלק הראשון נדבר על האתגרים והקשיים שבחייך, איך הצלחת עם הכלים שקיבלת ומה עוד יש לשפר. בחלק השני מתרגלים טכניקות ולעיתים מקבלים משימות לעבודה בין המפגשים.


התכנים לעבודה כוללים זיהוי טריגרים, הקניית אסטרטגיות להתמודדות נכונה עם הדחפים, מניעת "מעידה" והתמודדות עם "מעידה" ושינוי מחשבות מגבילות. בנוסף, מתוך הבנה שלעיתים קרובות ההתמכרות היא מנגנון בריחה מקשיים, במידה ויש צורך, מביאים ריפוי וההחלמה לתכנים נוספים שעולים מהעבר או ההווה.


פרטניים טכניים:


הטיפול מיועד למבוגרים/ות מעל גיל 20.
הקליניקה ממוקמת ביהוד.
משך מפגש - 60 דקות.
עלות מפגש – 400 ₪.

 

כאן תקרא אודותיי

 


"אם אתה מאמין שאפשר לקלקל,
האמן שאפשר גם לתקן.
אם אתה מאמין שאפשר לפגוע,
האמן שאפשר גם לרפא."

(רבי נחמן מברסלב, לקו"ת קי"ב)

 

מלאו פרטיכם בטופס על מנת לקבל עדכונים על מאמרים חדשים, סרטונים וחינמיים:

טיפול באמצעות סקייפ