ישנם עיסוקים מהנים יותר למכורים לקניות

נכון שהכי כייף לקנות? אז זהו שלא!
אם תחשבי איך תרגישי אחרי הקניות, בוודאי כל המצב רוח יתקלקל לך – תחושת הבושה, האשמה, חוסר השליטה והלחצים הכלכליים ישתלטו ויעלימו את כל הכייף שאך זה עתה נגמר.


ייתכן שתגלי שגמילה מקניות היא תהליך הרבה יותר מהיר ופשוט מכפי שחשבת.
אחת הדרכים היא להיות מודעת לכך שיש כל כך הרבה דברים שיתרמו להגשמה העצמית שלך, מעבר לסתם קניות. הרעיון הוא ליצור חיים מלאי משמעות ועניין ויותר חשוב מכך – לחיים שבאמת מגלמים את הערכים והאמונות שלך.


עבודה מדעית שחשוב שתדעי בתהליך היא שכדי לשבור הרגל צריך ליצור הרגל חדש. פעולה חדשה וקבועה משנה הרגל ישן. במקום להתעסק באופן אובססיבי בקניות, נסי להתעסק ולהתעניין בפעילות שתקדם ותעשיר את חייך.
עבורך, למצוא דרכים חדשות, ממלאות ומספקות למלא את הזמן זה הרבה יותר בריא. בנוסף, אם תתרגלי את זה מספיק זמן, תופתעי לגלות כמה זה מהנה יותר ומתגמל יותר לאורך זמן.

מה יכול להיות יותר מעניין משופינג?


מציעה כאן מספר הצעות שעשויות לגרום לך להעשיר את חייך במגוון דרכים. יש לך רעיונות נוספים? את  מוזמנת לכתוב אותן בהערות למטה.

מדיטציה – החיים בתקופתנו הפכו ללחוצים, טרודים ומהירים. הראש עובד כל הזמן ואין לנו מנוחה – לא פיזית ולא נפשית.
לעצור רגע, לזכור לקחת נשימה עמוקה, להתחבר לעצמך לרגע... מדיטציה ותרגול של מיינדפולנס עשויים לעזור לך להפחית את תחושת המתח והחרדה ויעזרו לך להתמקד יותר ולהיות מחוברת לדברים שבאמת חשובים לך.


פתחי תחביב חדש – תכניסי חיים בדברים שאת באמת אוהבת לעשות.  תלכי לסדנאות בישול, סדנאות יצירה, קבוצות ריצה, אימוני שחייה, יוגה, עיצוב, נגרות, תפירה, צילום, לימוד שפה חדשה. תחושת הסיפוק וההשג כאשר תסיימי פרוייקט שעבדת עליו או כשתגיעי ליעדים שהצבת לעצמך היא כה רבה ונפלאה. הרבה יותר נפלאה מהאושר המדומה והזמני שמסע קניות מייצר. תחשבי על כל הדברים שרצית לפתח ולהיות מחויבת אליהם – כשתפסיקי לקנות כל כך הרבה, ישאר לך הרבה זמן פנוי לקדם דברים אחרים שחשובים לך הרבה יותר בחיים.


צאי לבלות עם חברות – נו, באמת, מה יכול להיות יותר כייף מערב נשי? (או אם אתה גבר, עם חברים טובים כמובן).  


ספורט, ספורט, ספורט – כל כך הרבה כבר נכתב על החשיבות של ספורט בחיים. ספורט מונע מהתפתחות של מחלות שונות, גורם לך להיראות טוב יותר, גורם לך להרגיש טוב. תזרימי את הסרטונין והדופמין בגוף (הורמוני אושר). האפשרויות רבות: חדר כושר יוקרתי, בריכת שחייה, הליכה עם חברה בשכונה או ריצה לבד, קייקבוקסינג, ריקודי בטן – הכל הולך!


קחי כלב – מחקרים מצאו שאנשים שמטפלים בכלבים הם אקטביים יותר, בעלי תחושת סטרס נמוכה יותר ובעליי תחושת רווחה גבוהה יותר.


תפתחי רומן עם עצמך –אנשים שמכורים לקניות חיים בעולם של פנטזיה – "אם רק יהיה לי XX יהיה לי הרבה יותר טוב / יפה / כוח / נוח". פעמים רבות, בבסיס של כך יש חוסר קבלה עצמית. המוכרת בחנות תמיד תקבל אותך, גם כשאת מצוברחת וכלום לא הולך לך... נעליים ואיפור אפשר תמיד לקנות גם כשעולים במשקל... בגדים ישדרו מסרים שלא תמיד את חשה שקיימים בתוכך באופן טבעי... כשתסרי את הקניות מחייך תגלי יכולת לפתח אהבה אמיתית ועמוקה יותר כלפיי עצמך – בדיוק במקום שבו את נמצאת.


לכי להרצאה – העיסוק בשופינג (גם בזמן הקניות עצמן וגם הזמן בו הראש עסוק בקנייה הבאה שלך) הפך את החיים לרדודים ודלים  יותר. תתחברי לדברים אחרים שמעניינים אותך, תגלי עולמות חדשים של עניין, תציתי את התשוקה שקיימת בך על ידי הרחבת הדעת והעניין. היום קיימים מגוון מקומות להרצאות בכל התחומים השנים: הרצאות במרכזי תרבות עירוניים, לימודי המשך באוניברסיטה, מתנ"סים, מרכזים רוחניים, מסעדות וברים שמקיימים ערבים מיוחדים, קתדראות, מרכזי תרבות והמגוון עוד רב!


מעורבות בקהילה – זה יכולה להיות מעורבות בבית הספר של הילדים, בפעיליות שהעירייה מוציאה או כל גוף אחר שאת מתחברת אליו באופן ערכי. השפעה על אנשים מעבר לעצמך היא תרומה גדולה לסביבה אבל גם לעצמך. תחושת הסיפוק שמקבלים ממתן עזרה היא אחת הנאות החיים הגדולות ביותר. בנוסף, הדבר יצור אצלך יותר קשרים בינאישיים, תחומי עניין, אקטיביות, מעורבות והשפעה בחיי היקרים לך.


זמן איכות עם המשפחה – ללכת כל המשפחה לפעילות משותפת, לפתוח משחק קופסא עם הילדים, לצאת איתם לסרט, ללכת לפארק, לבשל ביחד, לעשות ביחד פרוייקטים בבית, לטפח את הזוגיות עם הבעל – זמן שמוקדש רק לך ולמשפחתך. בלי טלפונים ובלי מסכים. כן, כן, כמו פעם...


פרוייקטים בתוך הבית – כן, כן, לא התבלבלתי. נכון, זה לא הכי נעים בעולם לסדר ולנקות, אבל ואוו איזה תחושה נפלאה יש אחרי זה. לרובינו יש פרוייקטים בתוך הבית שעדיין לא הגענו אליהם – אזורים שצריך לסדר, קירות שיש לצבוע, ארונות שעדיין לא ממיינו (במיוחד לשופוהוליקית של בגדים...). בבקשה לא לברוח לקניות הדרושות לניקיון! לסדר ולנקות בעזרת מה שיש בבית! תחושת הסיפוק, הסדר, העמידה ביעדים וההנאה מהבית הנקי  יתרמו לך וכל חברי הבית.

 

 

 

 

© כל הזכויות על התוכן שמורות לענבר כהן

מלאו פרטיכם בטופס על מנת לקבל עדכונים על מאמרים חדשים, סרטונים וחינמיים:

חוברת בדיקה עצמית - האם את מכורה לקניות?

טיפול באמצעות סקייפ