כמה מחמם את הלב כשאדם שעבר דרך אמיצה בטיפול כותב מכתב שמסכם את התהליך שעבר.

באישורו אני מביאה כאן את המכתב המאפשר "הצצה לעולם הטיפול":

 

שלום רב.

שמי א. בן 37 +6 מתגורר במרכז הארץ. ברצוני לכתוב כאן כמה מילים ולהמליץ על טיפול וליווי אצל ענבר.


אומר בקצרה ולא אלאה אתכם בדברים ,המקרה שלי מורכב מאוד. אני סובל שנים רבות מחיי מהתמכרות למין. הגעתי למצבים קשים מאוד במהלך השנים זרעתי הרס רב וגרמתי נזק אדיר לי ולמשפחתי. המכור האמhתי ידע בוודאות על מה אני מדבר.

לפני כ 15 שנה התחלתי להבין באיזה בור עמוק אני נמצא והתחלתי להשתתף בפגישות ולקחת חלק בקבוצות 12 הצעדים בארץ. במהלך השנים נטלתי חלק ממאות פגישות וניסית בכל כוחי לקיים הלכה למעשה את שנים עשר הצעדים המופיעים בספרות .S.A ו .A.A. אני אסיר תודה באמת לכל החברים ולכל הקבוצות ובכלל לדרך. נרתמתי ממנה רבות אך לצערי הרב דרכי לא צלחה .
לאורך השנים לא הצלחתי לעלות על דרך של ניקיון וגם כשכן הצלחתי ליצור ניקיון זה היה ניקיון מאוד "יבש "כלשון הקבוצה. הצלחתי בדרך לא דרך להיות נקי אך חששתי שאני מתפוצץ רגשית מעצב דכאון ומחשבות שלא נתנו לי מנוח - עד לרגע הברור שהגיע - הנפילה בפעם המי יודע כמה... ההתנהגות הכפייתית שלי הלכה והחמירה, חברי היקרים עלו על דרך ואני שוב ושוב דשדשתי בחושך, מעמיק את הבור כלפי מטה.

במהלך השנים לוויתי על ידי מספר פסיכיאטרים ומטפלים רגשיים בסגנונות טיפול שונים, ניסיתי בכל כוחי למצוא מזור אך לצערי המצב לא צלח ולא הצלחתי למגר את ההתנהגות והחשיבה ההרסנית .
מטפלים התייאשו ממני איבדו תקוה אמרו שאין לי סיכוי מבחינה סטטיסטית ואני יחד איתם נכנסתי לעמקי הייאוש. מפוחד.
באותה העת בה המטפל האחרון אמר לי שהוא לא נותן לי סיכוי ושהוא יוכל רק ללמד אותי לחיות עם "הבעיה", נותרה בי עדיין תקוה קטנה ויצרתי קשר עם ענבר באופן "מקרי" למדי דרך האינטרנט.

כבר בשיחה הראשונה אמרתי לה שאין בי את האמונה שהיא תוכל לעזור לי אך אני מוכן לנסות ולעשות כל מה שתאמר ותנחה אותי.
אספר ואומר שענבר היא אשת טיפול מעולה ובעיקר "באה לעבוד". אין זמן למריחות, עצלות ובריחות מהמטרה.
"אם באת לבכות על גורלך המר או באת למרוח את הזמן –חבל על כספך ועל ההוגנות המקצועית שלי ונסה למצוא מטפל אחר שיתאים לך, כאן באים לעבוד" אמרה.

במהלך התקופה גיליתי שיש לענבר משנה סדורה וברורה בכל הנוגע לטיפול. עם כל הספקות אותן נשאתי בתוכי והאמונות הכוזבות אותן סחבתי בתוכי אט אט החלו להתפורר והתחלתי בפעם הראשונה בחיי להאמין שאפשר אחרת.

כבר מהתחלה הכול היה מאוד ברור .יצרנו יחד מטרה, אתגר –ענבר עבדה איתי בכל מיני שיטות וראינו אילו כלים מתוכן יהיו נכונים עבור ההתקדמות שלי. למדתי אצלה רבות ולאט לאט עליתי על דרך של ניקיון אך הפעם זה ניקיון שמח ומשחרר.

לא אשכח לעולם את אותה התחושה בה חוויתי התקף כפייתי אדיר כולי הייתי מפוחד ונסער בטוח כבר בפעם המיליון שהסוף מגיע ושוב אני חוזר למעגל, ובאותה העת הסכמתי להאמין לענבר ולראות איך ההתקף הנורא הזה נכנס לתוכי ואני מאפשר לו לצאת מתוכי. תחושת ההקלה והשמחה לאחר הגל הזה הכניסה בי בטחון ושמחה אדירה.

לראשונה בחיי השכלתי להבין שהמטרה אותה אני מבקש ברת ביצוע. חשתי בפעם הראשונה בחיי איך אני מצליח לעמוד באומץ ולהביט בעיניים נכוחות על המחלה הארורה הזו ולראות אותה חולפת דרכי החוצה. למדתי כיצד להפוך את החשיבה שלי לחשיבה שונה חשיבה לטווח ארוך.. למדתי לראשונה מה הם ערכי, מי אני באמת - האם אני באמת הטוב שנלחם ברע או להפך?
למדתי להקשיב, לנשום, להתבונן לדמיין(דמיונות טובים...) למדתי לפקפק במחשבותיי- לעיתים להתעלם מהן .למדתי להמיר תאווה נוראה בלתי אפשרית לניצוח, לחרדה זמנית חולפת.

היום, תודה ענקית לאל, אני קרוב ל- 500 ימים שאני נמצא במקום אחר.
אומר בכנות לא היה קל.
היו רגעים שחשבתי שאני מתמוטט, היו רגעים שהחלטתי לשבור את הכול ולחזור אל המוכר והידוע, ישנם רגעים שאני צריך לחזור ולשנן שוב ושוב מי אני. באמת ישנם רגעים של ריקנות אדירה דכאון ועצב ואפילו מעשים לא רצויים ורצון לחזור לשם אך בשורה התחתונה ובשפת התכנית אני נקי .שפוי . שמח. וכך גם משפחתי.

ברור לי שההצלחה משולבת מכל התחנות אותן עברתי בחיי אך הכרת הטוב והפרגון חייבות להיאמר ועל כך אני אסיר תודה לענבר.
זה בגדול הסיפור שלי.

מאחל לכל אחד ואחת שנמצאים בבור החשוך של ההתמכרות חופש שלווה ושמחה אשמח לעזור בכל שאלה ולהעניק לכם סיוע מהדרך הכוח והתקווה שאני עברתי.


בברכה. א.

 

 

 

 

 

© כל הזכויות על התוכן שמורות לענבר כהן

מלאו פרטיכם בטופס על מנת לקבל עדכונים על מאמרים חדשים, סרטונים וחינמיים:

טיפול באמצעות סקייפ