התמודדות עם התמכרות למין אצל נשים

 

בכל הקשור למין - ישנן נורמות מקובלות חברתית ומצופה מכולנו לדעת אותן ולהתנהג על פיהן. מין הינו נושא רגיש חברתית וכל עברה על המוסכם והמקובל עלולה לגרור להרמת גבה מקרה הטוב ולהוקעה חברתית במקרה החמור יותר. התמכרות למין היא התמכרות שנחשבת לטאבו בחברה באופן כללי.
קיימת התייחסות רבה להתמכרות למין בקרב גברים וכן בקרב הקהילה הלהט"בית.
התמכרות למין בקרב נשים, לעומת זאת, זוכה לפחות התייחסות גם בעולם המדעי וגם בחברה הכללית. הטאבו החברתי כאן הוא חזק יותר. אולי זוהי אחת הסיבות  העיקריות שבשלן נשים חשות בושה רבה עקב התנהגותן וממעטות לפנות לטיפול בכל הקשור להתמודדות עם נושא זה. חשוב להבין, התמכרות למין עלולה להוביל לפגיעות נפשיות ופיזיות לאשה ולסביבתה ולכן חשוב מאוד לא להתעלם ולתת את המקום והזמן לטפל בדבר. 

 

מה זה אומר להיות מכורה למין?

 

כמו אצל גברים, גם להתמכרות למין אצל נשים, עשויים להיות ביטויים רבים, כגון: התמכרות לאוננות, למין עם בני-זוג מתחלפים, צפייה בפורנו, התנהגות מינית באינטרנט, שיחות ארוטיות וקיום יחסי מין אנונימיים. מבחינה זאת,  התמכרות למין היא ההתנהגות המינית לא מווסתת שעם הזמן הופכת לציר מרכזי סביבו נעים חייה של האישה. 

גם כאן, בדומה להתמכרויות שונות, קיים קושי אמיתי להפסיק עם התנהגות זו, למרות הבטחות וניסיונות רציניים להיגמל.  

 

גורמים להתמכרות למין אצל נשים:

 

ישנה דעה קדומה לפיה כל אישה שמכורה למין פועלת מתוך מקום פנימי של תלות. אם זאת, קיימים שורשים רבים העלולים להוביל להתמכרות למין בקרב נשים. 

  • טראומה בילדות ובעיקר פגיעה מינית
  • קושי ביצירת התקשרות נכונה בילדות אשר מוביל לקושי ביחסים בינאישיים בבגרות
  • ילדות במשפחה לא מתפקדת מסיבות שונות, כגון:חוקים נוקשים או לא בריאים, הורה לא מתפקד, הורה מכור
  • חווית נטישה בילדות
  • צורך בתחושת שליטה וכוח
  • בדידות
  • תחושת בושה – אישה שגדלה בתחושת בושה וחוסר ערך עצמי עלולה לחפש דרכים להקל על עצמה. סקס, אשר מפעיל במוח, מנגנוני הנאה ותגמול עשוי לספק דרך להקל על רגשות קשים אלו. 

 

כמובן שהגורמים יכולים להיות שונים ולהשתלב זה בזה. לדוגמא, דרך התנהגותה המינית האישה עשויה לחפש תחושה של כוח ושליטה ובכך לנסות לפצות על הפציעה הפנימית שנוצרה בילדותה עקב פגיעה מינית.

 

בכל התמכרות אפשר וכדאי לטפל!
נעים מאד, שמי ענבר כהן ואני עוסקת בסיוע בהתמודדויות עם התמכרויות שונות כמעט 20 שנה. אשמח לסייע גם לכם ולכן עם התמכרות למין שאתם חווים ומעוניינים לטפל בה או לסייע בהתמודדות עם התמכרות של אדם שקרוב אליכם. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר בטלפון מספר - 052-6909091 ובינתיים תוכלו ללחוץ כאן וללמוד מעט יותר אודות התמכרות לא בריאה למין בקרב נשים וההשפעות שלה על חיי היומיום.