לקחת רגע להודות ולהעריך את מה שכן יש לנו.
הדברים הטובים שקורים בחיינו. הדברים שהתברכנו בהם. הדברים שאנחנו מרגישים מבורכים ומאושרים בזכותם.


מחקרים מצאו קשר בין היכולת להוקיר תודה לבין רגשות חיוביים כגון שמחה והנאה, מערכות יחסים טובות יותר, שינה טובה יותר, יכולת טובה יותר להתמודד עם אתגרים והפחתה בעוצמות של כאב פיזי. 

זמן הקימה בבוקר וזמן ההתארגנות לשינה הם זמנים מצוינים לחשוב, להעריך ולחשב מסלול מחדש.
הכתיבה בבוקר תפקס את תשומת ליבך לדברים הטובים שחשובים לך. היא תיתן את הטון להמשך היום. הוספתי לכתיבת הבוקר שתי שאלות שימשיכו לפקס אותך במהלך היום: "למה אני מצפה היום" ו- "המשפט שלי להיום". שתי שאלות פשוטות שישאירו את החשיבה ממוקדת בטוב ובחשוב גם במהלך סערות היום.

כתיבת הערב תחבר אותך בסיום היום לטוב שייתכן שהתמסמס במהלך החוויות והרגשות שהציפו במהלך היום. זה יאפשר לך לישון קצת יותר טוב ואולי גם יאפשר לתהליכים חיובים לא מודעים להתרחש בזמן החלימה...


ההמלצה שלי היא להדפיס מספר דפים (בכוונה העליתי שני דפים ברצף, כך אפשר להדפיס דו צדדי על ולשמור על כדור הארץ) ולהניח ליד המיטה עם עט מוכן לעבודה. כשהכל נגיש, קל להתמיד עם העשייה.
אפשרות אחרת היא להניח את הדפים בשולחן שבו את שותה קפה בבוקר ובסיום כתיבת הבוקר להעביר ליד המיטה. יצירת שיגרת התארגנות וכתיבה תקל על התהליך להיות נגיש ואוטומטי.

גם כאן, כמו כמעט בכל דבר בחיים, מילת המפתח היא תרגול. כשמחויבים לתרגול כתיבה כל בוקר וכל ערב עוקפים התנגדויות שעלולות לצוץ (בצורת דחיינות, עייפות, שכחה).
הכתיבה קלה וקצרה. תוך דקה – שתיים סיימתם. 

בעשייה כל-כך קצרה התחלתם לאמן את החשיבה לראות את הטוב ולפתח דפוסי חשיבה חיוביים יותר.

טיפול באמצעות סקייפ